Porady prawne - Prawo spadkowe Strona Główna Porady prawne - Prawo spadkowe
Wszystko na temat dziedziczenia. Spadek, testament, dział spadku, zachowek, długi spadkowe, podatek od spadku.

RegulaminRegulamin  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz Obrał
2011-01-25, 12:53
Testament
Autor Wiadomość
ELA1959 

Wysłany: 2011-01-24, 21:46   Testament

Witam Serdecznie.
Postanowiłam napisać do Pana
Pisze w imieniu siostrzenca 20 lat którego wychowywali moi rodzice czyli jego dziadkowie .
Proszę Pana przepraszam ,że pisze ale już nie mam nerwów chodzić po prawnikach powiem otwarcie rożne opinie podawali mi.
W przeciągu 3 miesięcy zmarli mi rodzice Ja mieszkam w Jeleniej Górze jestem na stałe zameldowana .
Ojciec przed śmiercią sporządził testament przepisał mieszkanie w bloku na wnuczkę która mieszak w Gdańsku.
21 Stycznia 2011 dzwoni ,że przyjeżdża aby sprzedać mieszkanie ,pytam się jakie ma on prawo tak wiem ze ma testament i co dalej.
Acha mieszkanie jest zadłużone hipoteka bo rodzice wzięli pożyczkę pod hipotekę zostało jeszcze 21 tys.
Mieszkanie było tylko na ojca chodź byli po ślubie i mieszkali rzazem to mieszkanie było na ojca
Proszę Pana co w takim przypadku mam robić razem z siostrzeńcem czy musi się wymeldować i szukać mieszkania.czy jemu i mnie się coś należny czy nic
I czy możemy zadłużenie wziąć na siebie sądownie
z poważaniem
Elzbieta
ela1960@gazeta.pl

Łukasz Obrał 
Administrator
www.prawo-porady.pl

Wysłany: 2011-01-25, 12:55   

W celu sporządzenia szczegółowej odpowiedzi na Pani pytanie zawarte w poście proszę o udzielnie odpowiedzi na kilka pytań.

1. kiedy zmarli Pani rodzice ?
2. czy postępowanie spadkowe po Pani rodzicach było przeprowadzone?
3. jak brzmiała treść testamentu ojca, w który zapisał mieszkanie wnuczce ?
4. czy może mieszkanie zostało wnuczce darowane (umowa darowizny) ?
5. skąd pochodziły środki na zakup mieszkania – czy ojciec nabył je za środki wchodzące w skład majątku wspólnego małżeńskiego czy jego majątku osobistego (np. oszczędności sprzed zawarcia małżeństwa, środki pochodzące ze spadku/darowizny lub ze zbycia rzeczy otrzymanych przez ojca w spadku/darowiźnie)
6. czy Pani siostra - matka siostrzeńca żyje, a jeżeli nie żyje to czy zmarła przed rodzicami czy po ich śmierci
7. czy mieszkanie stanowiło odrębną własność czy też było to np. mieszkanie spółdzielcze

Odpowiedz do tematu